Uchodźcy w Niemczech

Do tego miasta przybywa 1000 uchodźców dziennie. Tuż obok polskiej granicy, w kraju gdzie multikulturowość odgrywa tak samo ważną rolę jak narodowość – Niemcy przyjmują kolejnych imigrantów. Z jednej strony mamy doczynienia z socjalistycznym państwem, które gwarantuje przybyszom dach nad głową, wykształcenie i pieniadzę za robienie dzieci, a z drugiej z ruchem PEGIDA, który straszy wojną religijno-kulturową. Jak to jest z tymi uchodźcmi w Niemczech ?

REALITY SHOW !

Przez morzę śródziemne, w przeładowanych łodziach na stary kontynent by przez , Macedonię i Serbie dostać się do Unii Europejskiej.Pierwszy przystanek w tej pogoni za nowym domem to Budapeszt – ten kraj członkowski UE do którego udało im się wjechać.To tutaj według konwencji Dublińskiej powinny zostać rozpatrzone ich wnioski o status uchodźca. Nic z tego nie robią sobie jednak sami zainteresowani, wygonieni z wagonów pociągu, stoją na stacji dworca Budapeszt Wschodni i wymachując biletami domagają się aby pociąg ruszył dalej, w stronę Monachium. Deutschland ! Deutschland ! Deuschland ! – krzyczą uchodźcy. W końcu następnego ranka pociąg rusza dalej.

AŻ TU NAGLE

Wszyscy wysiadają – krzyczą czescy policjanci – dostali za zadanie ustawić ich w szeregu, oznakować i przesłuchać. Po wielu perturbacjach, nieprzespanych nocach, stresie i w ogromnym strachu przed nowym dotarli do Monachium. Na ulicach witali ich mieszkańcy tego bawarskiego miasta.

NiE MA TOLERANCJI DLA BRAKU TOLERANCJI

Na konferencji prasowej w Berlinie p. Angela Merkel odpowiadając na pytanie dziennikarza dotyczące imigrantów powiedziała : ‘’ Wir schaffen das ‘’ – damy rade !  Na pierwszych stronach gazet temat nie schodził z okładki od tygodni. W Bundestagu rozgrzała dyskusja przez co zmodernizowano prawo i przeunięto środki na uchodzców niczym pionki na szachownicy.

angela-merkel

NA MIEJSCU, GOTOWI, START

Gdy udało im  się dojechać do Berlina, muszą udać się do specjalnie powołanego do tego celu urzędu, (Zentrale Aufnahmeeinrichtung Asylbewerber ) gdzie zostaną zarejestrowani w eletronicznym systemie, po to aby komputerowy program mógł zadecydować gdzie będą mieszkać. System skonstruowany został tak aby rozdzielać pomiedzy niemieckie landy uchodźców, według prognozowanej kwoty jaką one zbiorą w podatkach. Prawo do azylu w Niemczech mają tylko i wyłącznie ci którzy zaraz po przybyciu do tego kraju udali się z wnioskiem do powyższego urzędu.

Po przejściu rejestracji uchodźca musi zgłosić się na badania lekarskie a następnie opowiedzieć cała historie związaną z ucieczką ze swojego kraju. W tym czasie każdym z nich opiekuje się urząd, fundując im jedzenie, dach nad głową i kieszonkowe ( 345 e )  – aby być do sześciu tygodni na każde zawołanie urzędnika. Przez ten czas nie mogą oni pracować a każde wyjście poza budynek w którym się znajdują musi być rejestrowane tak aby mieć nad nimi jak najwięszką kontrole.

Według procedur niemieckich po trzech miesiącach w przypadku pomyślnego przeprowadzenia procedur osoba ubiegająca się o azyl dostaje mieszkanie socjalne a do wcześniej wspomnianego kieszonkowego dochodzi jeszcze 143 euro na utrzymanie się ( dla małżeństw ( 645 e i 256 e ).

Gdy mineło już pięć miesięcy od pobytu na terenie Niemiec przysługuje im prawo do ubiegania się o pozwolenie na wolne poruszanie się po terenie Unii Europejskiej. Taki człowiek wcześniej został zlustrowany przez służby specjalne a jego historie zweryfikowane, więc gdy tożsamość zostaje potwierdzona wyrobiona są mu nowe dokumenty. O obywatelstwo może ubiegać się po trzech latach.

Jeżeli zdaży się podczas tych kilku lat jakaś sytuacja która będzi wskazywać na to że uchodźca na przykład łamie prawo a jego tożsamośc nie zostanie potwierdzona prawo do pobyty przysługuje  ale  jednak na pobyt stały i obywatelstwo trzeba będzie poczekąć 7 lat.

Wątpliwości są rozpatrywane na niekorzyść uchodźców a oni po mięsiącu mogą zostać odesłani do kraju z którego przyjechali badź pochodzą.

EUROPA MUREM STOI

W połowie września 2015 roku na granicy Węgiersko – Serbskiej została załatana ostatnia dziura dzieląca UE od zjednoczonej Europy. Uchodźcy próbowali przebić się przez policyjny kordon w miejscowości Reszke, gdzie doszło do starć. Zostały zastosowane ponowne przypadkowe kontrolę wewnątrz unijne, które mają pomóc w kryzysie imigracyjnym europy !

PEGIDA

Nazywają się patriotami walczącymi o wolną od radykalnego islamu Europe. Tysiące zwolenników tego ruchu zbiera się co kilka tygodni w Dreźnie aby protestować swoje poglądy. Domagają się w pełni kotrolowanego przepływu emigrantów, zatrzymania tych bez wykształcenia i bez kwalifikacji zawodowych. Wykrzykują hasła : Merkel musi odejść, Zdrajcy,  Ruch oporu !

Mają zamiar zmienić ustrój państwa niemieckiego z demokracji przedstawicielskiej na deomkracje bezpośrednią. Chcą aby wyborcy mogli oceniach sposób rządzenia. Proponują nawet system w którym gdy polityk zostanie dobrze oceniony dostanie nagrodę pieniężna, gdy źle – zostanie ukarany więzieniem.

uczestnicypeg1

LICZBY

Mimo to do Europy od początku 2015 roku przybyło ponad 700 tysięcy imigrantów, głównie z Syrii, Albanii, Afganistanu i Iraku. Szacuje się że do samych Niemiec przybedzie 800 tysięcy ale padały równierz liczby jak 1,5 mln.

asylbewerber-127~_v-videowebl

 

2 myśli na temat “Uchodźcy w Niemczech

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s