O Ex-Nazistach, Oportunistach i zmienianiu stron w Niemczech.

W Googlach trafiłem na moją daleką rodzinę. Willibald Martenstein – jest w parlamencie Landu – Rheinland-Pfalz – to wiedziałem. Niestety jednak nie wiedziałem, że był on członkiem NSDAP. Taką przeszłość, raz dłużej, raz krócej, mają za sobą równierz inni czołowi politycy w Niemczech. Między innymi Minister Gospodarki Niemiec Karl Schiller ( SPD ) , legendarny minister kultury Hilmar Hoffmann ( SPD ), bardzo sympatyczny Prezydent Niemiec Walter Scheel ( FDP ) i bogobojny Hans-Dietrich Genscher. Również Ikona partii SPD Erhard Eppler był w partii NSDAP I to ile ? 18 lat – jak później powiedział – “Nie na siłę”. Krytyk Israela Gunter Grass też był w SS a potem odmówił przyjęcia Orderu Zasługi Republiki Federalnej Niemiec (Verdienstorden der Bundesrepublik Deutschland). W zielonych jest ich mniej ponieważ oni trochę później powstali. Reinhard Bruckner był w parlamencie landtagu Hessen, Werner Vogel, najpierw był w Bismark Jugend, potem SA, potem NSDAP, teraz zieloni. Bruckner miał otworzyć posiedzenie bundestagu w 1983. To byłaby pierwsza przemowa zielonych w bundestagu a to że do tego nie doszło miało coś wspólnego z miłością do dzieci Pana Vogel. 

Kto żył w tych parszywych czasach chciał kimś być szedł do parszywej partii. Nie chcę przez to powiedzieć, że wszyscy którzy się zmutowali po 1945 na demokratów są oportunistami. Jak duży był odsetek oportunistów nie da się udowodnić bez znania ludzi. Oportuniści są wszędzie ! Jak w tym momencie wieje wiatr. Zawsze znajdą się ludzie którzy równierz w tą stronę pójdą. Nie jest też łatwo nie robić tego co wszyscy, jeżeli wszyscy mają tego samego wroga, jeżeli może być wypowiedziane tylko jedno zdanie, jeżeli tylko z tym zdaniem dostaniesz pracę. Żeby to się nigdy już nie wydarzyło ! <sicI>

Kto jest mądry przyjmie oportunistów z otwartymi ramionami. Często można na nich potem liczyć. W Sachsen-Anhalt jest kryzys-koalicji. Jeden z polityków komunalnych CDU był jako 19 latek aktywnym Neonazistą w jakiejś wątpliwej organizacji a teraz z parszywym tatuażem zasiada w ławach Landtagu. On też chciał zmienić strony. W międzyczasie opuścił partię CDU. Detale tej sprawy możecie sprawdzić gdzie indziej.

Oczywiście można się domagać aby taki człowiek się od swojej przeszłości zdystansował i grał w otwarte karty. Ale jeżeli zmiana stron też nie działa. To powinniśmy jak najszybciej zrezygnować z wykluczania Neonazistów. Przypominam, że nawet podczas wojny Armia Czerwona witała z otwartymi ramionami oportunistów. To jest dla mnie trudne <sic!> Zrozumieć ten skandal SPD i Zielonych. Nie tylko FDP i Union Partei były po roku 1945 workiem do którego wrzucaliśmy ex-Nazistów. Tak jak wygrana SPD była przybita przez byłego naziste. W pierwszym gabinecie Willego Brandta było 12 byłych członków NSDAP. Byłoby głupio politykom CDU gdyby integracja EX-Nazistów dotyczyła tylko lewice. W DDR czołowi politycy też byli członkami NSDAP !

Teks oryginalny napisany przez Harald Martenstein ukazał się w Die Welt z dnia 2 Stycznia 2020 roku.

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s